Фото без описуДитячий зразковий фольклорний колектив «Золота криниця» с.Велимче створений на базі Велимченського сільського клубу в 1989 році. У колективі беруть участь 30 талановитих, дзвінкоголосих учнів Велимченської ЗОШ. Основу репертуару складають українські стародавні пісні: колядки, щедрівки, веснянки, обжинкові, купальські, ягідні та духовні пісні.

Велика увага приділяється вивченню фольклору рідного Полісся. В програмах виступів – пісні, музика, мелодії, ігри, танці знайдені і записані у своєму рідному селі.

Професійно поєднується використання хороводів, ігор, загадок, приспівок, перегуків.

Дитячий колектив «Золота криниця» бере активну участь в міжнародних, всеукраїнських, обласних, районних фестивалях, конкурсах, оглядах, зокрема:

• 1991 р. – лауреат Міжреспубліканського конкурсу дитячої фольклорної творчості в м. Хмельницькому.
  • 1992 р. – лауреат Міжнародного дитячого фестивалю в м.Євпаторії, дипломант Всеукраїнського конкурсу в м.Суми.
  • 1993 р. – лауреат ІІІ туру Республіканського фестивалю дитячої фольклорної творчості  в м. Хмельницькому.
  • 1994 р. – лауреат ІІ всеукраїнського фестивалю «Червона калина» в м.Одеса.
  • 1995 р. – лауреат Міжнародного фестивалю дитячої творчості «Золота осінь Славутича» в м. Славутич.
  • 1996 р. – учасник святкового концерту присвяченому Дню Незалежності України в м. Києві.
  • 1997 р. – лауреат Міжнародного фестивалю «На хвилях Світязя».
  • 1998 р. – лауреат ІV Міжнародного слов'янського фестивалю «Коляда» в м. Рівне.
  • 1999 р., 2001 р. – учасник святкових концертів до Дня Незалежності України в м. Києві.
  • 2002 р. – учасник міжнародного фестивалю «Котилася торба» в м. Кузнецовськ Рівненської області.
  • 2005 р., 2007 р. – учасник святкових концертів до Дня Незалежності України в м. Луцьк.
  • 2008 р. – учасник Міжнародного фестивалю «Берегиня» в м. Луцьк.
  • 20013 р. – учасник Міжнародного фестивалю «Берегиня» в м. Луцьк.
  • 2013 р. –  учасник Всеукраїнського фольклорного фестивалю «Калина об Різдві» в козацькому селищі «Мамаєва Слобода»
  • 2016 р. – учасник святкового концерту до Дня Незалежності України в м. Луцьк.

У 1996 році колективу присвоєно звання "Дитячий зразковий колектив".

З часу створення колективу незмінним керівником є Калінчик Ніна Григорівна. Саме її клопітка робота стала запорукою успіху колективу.

Під її керівництвом створені композиції «На музики», «Поліські вечорниці», «Поліське весілля», «Веснянки», «Різдвяні колядки та щедрівки», «Обжинки». Колектив - дійсно золота криниця, у якій життя, побут, звичаї і обряди дідів і прадідів нашої Велимченської землі.