20.08.2019

Волинська митниця ДФС інформує водіїв про таке.

З 22 серпня 2019 року, тобто через 270 днів від набрання чинності Закону України  №2612 «Про внесення змін до митного кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо ввезення транспортних засобів на митну територію України», вступають в силу нові санкції за порушення митного законодавства при ввезенні транспортних засобів особистого користування та транспортних засобів комерційного призначення в режимах «транзит» та «тимчасове ввезення».

Відповідно до закону, для запобігання, виявлення, попередження і припинення порушень митного законодавства при використанні цих митних режимів органи поліції та/або митні органи зобов’язані складати протоколи про адміністративні порушення. З метою виконання норм законодавства на Волині розроблено План взаємодії між Волинською митницею ДФС, Головним Управлінням Національної поліції у Волинській області  та Управлінням патрульної поліції у Волинській області.

Згідно з документом, представники поліції з 22 серпня 2019 року  розпочнуть виявлення фактів неправомірного керування авто з іноземною реєстрацією, а саме:

щодо яких порушено строки тимчасового ввезення та/або транзиту;

щодо їх використання для цілей підприємницької діяльності та/або отримання доходів в Україні;

щодо їх  передачі у володіння, користування або розпорядження особам, які не ввозили їх на митну територію України;

щодо неправомірного розкомплектування таких автомобілів.

У разі виявлення такого правопорушення, починаючи з 22 серпня 2019 року,  поліцейські зобов’язані зафіксувати його відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення, крім того - письмово інформувати Волинську митницю ДФС.

За результатами перевірки інформації, отриманої від підрозділів поліції, митниця буде встановлювати склад правопорушення та притягувати порушників до відповідальності згідно з новими новелами статей 469, 470 або 481 Митного Кодексу України.

Вони передбачають штрафи за порушення строків:

Порушення

Санкція

не більше, ніж на 1 добуне більше, ніж на 3 доби

попередженняабо штраф за транзит – 170 грнштраф за тимч.ввезення - 850 грн

більше ніж на 1 добу, але не більше ніж на 10 діббільше ніж на 3 доби, але не більше ніж на 10 діб

штраф за транзит – 3400грнштраф за тимч.ввезення - 5100 грн

більше ніж на 10 діб, але не більше ніж на 20 діббільше ніж на 10 діб, але не більше ніж на 20 діб

штраф за транзит – 8500грнштраф за тимч.ввезення - 17000 грн

більш ніж на 20 діб,  але не більше ніж на 30 діббільш ніж на 20 діб,  але не більше ніж на 30 діб

штраф за транзит та/або тимч. ввезення – 85000 грн

більш ніж на 30 діб, а так самовтрата цих транспортних засобів, у тому числі їх розкомплектування

штраф за транзит та/або тимч. ввезення - 170000грн або їх конфіскація

Передача транспортного засобу особистого користування, тимчасово ввезеного на митну територію України чи поміщеного у митний режим транзиту, у володіння, користування або розпорядженняособі, яка не ввозила такий транспортний засіб на митну територію України чи не поміщувала його у митний режим транзиту, а так само використання такого транспортного засобу для цілей підприємницької діяльності та/або отримання доходів в Україні

штраф 34000 грн

При цьому початком обчислення строку, який був перевищений при переміщенні транспортних засобів особистого користування в митних режимах «транзит» чи «тимчасове ввезення», для цілей кваліфікації правопорушень за статтями 470 та 481 Митного Кодексу України слід вважати 22 серпня 2019 року.

За метеріалами Волинської митниці ДФС