Велимченська сільська рада пропонує долучитись до челенжу "Великдень, провідна неділя без пластику"! Просимо відмовитись від штучних квітів та вінків у церковно-поминальному вжитку.

Навесні жителі громади проводять прибирання не лише території власних присадибних ділянок, а й намагаються до Великодня упорядкувати та привести в належний стан могили померлих родичів та масово приносять на кладовище різнокольоровий пластик у вигляді штучних квітів та вінків, як правило, не задумуючись про те, що ця практика шкідлива і немає нічого спільного з душею померлого. Більше того – це несе загрозу довкіллю та завдає непоправної шкоди здоров'ю людей. Пластик фактично заполонив кладовище, перетворюючи прилеглу територію на звалища непотрібного сміття. Дуже часто його спалюють, при чому в довкілля виділяються шкідливі сполуки, що приводить до розвитку онкологічних захворювань. Традиція приносити штучні квіти і вінки на кладовища прижилась останніх 25 років. Багато-хто пам’ятає часи, коли квіти приносили лише справжі, а вінки – лише з природних матеріалів, зазвичай туї або ялицю. Наша громада висловлює своє занепокоєння через негативний вплив пластикового сміття на довкілля і закликає замінити ці вироби на природні матеріали та звернути більше уваги на духовну зміст відвідування кладовище та упорядкування могил. Ми апелюємо, в першу чергу громадської та християнської свідомості, та просимо нести відповідальність, не лише за себе, а ближніх і все Боже Творіння – природу і просимо відмовитись від штучних квітів та вінків у церковно-поминальному вжитку. Альтернативою штучним квітам на могилах можуть стати паперові квіти, свічки, хвойні вінки, живі квіти букети із сухоцвітів. Також можна висадити живі квіти на могилу, засіяти її газонною травою чи задекорувати камінням. Та найголовніше, не забувайте для померлого найбільше значення має наша жива і щира молитва. "Якщо хочете придбати цю смертоносну "красу" краще дайте ці кошти на лікування хворої дитини, чи милостиню потребуючих. Це більше допоможе мертвим і дасть ліпше майбутнє нашим нащадкам, вшановуючи пам'ять про померлих не забувайте про живих? Про ваших дітей, онуків, правнуків. Що ви їм залишаєте? Яку природу та екологію? Пластик розкладається щонайменше 100 років! А скільки тонн цього яду щороку несуть на могили? А скільки шкідливих, смертельних речовин ми отримуємо при спаленні цих "красивих" квітів. Чому хворіють діти? А що ми їм даємо? Отруєні воду, землю і повітря? Прибирати поховання близьких і рідних потрібно на для людей, а з метою вшанування пам'яті померлого, проголосіть щиру молитву, з любов'ю і гарними спогадами посадіть кущ калини чи посійте живі квіти. Віддаючи шану померлим - пам'ятай про живих!

Шановні жителі громади зверніть увагу! Ратнівська філія ПрАТ "Волиньобленерго" повідомляє: 22 березня відбудеться відключення електроенергії в селі Велимче Велимченської громади з 09:30 до 16:00 год.

Шановні жителі громади зверніть увагу! Ратнівська філія ПрАТ "Волиньобленерго" повідомляє: 22 березня відбудеться відключення електроенергії в селі Велимче Велимченської громади з 09:30 до 16:00 год.

Народний аматорський колектив "Троїстих музик"

Колектив троїстих музик заявив про себе наприкінці 80-х років, а утвердився у 1988 році. Він був створений під керівництвом художнього керівника Велимченського будинку культури Івана Летича.

Зразковий фолькльорний колектив «Золота криниця»

Дитячий зразковий фольклорний колектив «Золота криниця» с.Велимче створений на базі Велимченського сільського клубу в 1989 році. У колективі беруть участь 30 талановитих, дзвінкоголосих учнів Велимченської ЗОШ. Основу репертуару складають українські стародавні пісні: колядки, щедрівки, веснянки, обжинкові, купальські, ягідні та духовні пісні.