Діти, які постраждали внаслідок бойових дій, мають право на соціальний захист за Постановою КМУ № 268.

Право на отримання статусу мають діти, які на час воєнних дій, збройних конфліктів, збройної агресії Російської Федерації не досягли 18 років, тобто повноліття, а також у результаті цього зазнали:

• поранення, контузії, каліцтва;
  • психологічного насильства;
  • фізичного, сексуального насильства;
  • були викрадені або незаконно вивезені за межі України;
  • залучалися до участі у діях воєнізованих чи збройних формувань;
  • незаконно утримувалися, зокрема в полоні.

Щоб отримати статус дитина війни, слід звернутися за місцем реєстрації чи фактичного проживання в органи опіки та піклування.

Також потрібен пакет документів, що підтверджує обставини та наслідки негативного впливу на здоров’я дитини. Якщо дитина не досягла 14 років, заяву за неї подають батьки, найближчі родичі чи опікуни.

Після 14 років дитина має право звертатися по присвоєння статусу самостійно.

Рішення про присвоєння статусу дитина війни ухвалюється протягом 30 календарних днів з дати реєстрації заяви. Її та надані документи розглядає комісія з питань захисту прав дитини.

Пакет документів на статус дитини, що постраждала від воєнних дій.

1. Свідоцтво про народження або інший документ, що посвідчує особу дитини.
  2. Документ, що посвідчує особу заявника, якщо заяву подає родич дитини.
  3. Документ, що підтверджує спорідненість з постраждалою дитиною.
  4. Довідка про взяття дитини на облік як внутрішньо переміщеної особи (за наявності).
  5. Паспорт-книжечка чи ID-карта (за наявності в дитини).
  6. Закордонний паспорт (за наявності).
  7. Витяг з реєстру територіальної громади (за наявності). Якщо його немає, доказом місця проживання може бути право власності дитини чи її батьків на нерухоме майно, свідоцтво про базову загальну середню освіту, або атестат про повну загальну середню освіту, або документ про професійно-технічну освіту, або табель успішності, або учнівський квиток, або медичні документи.
  8. Виписки з медичного лікування чи після огляду дитини.
  9. Копії таких документів: заяви про вчинення щодо дитини кримінального правопорушення, витягу з Єдиного реєстру досудових розслідувань про відкриття кримінального провадження, висновку експерта за результатами судової експертизи (за наявності), висновок оцінки потреб сім’ї, копія посвідчення з написом Посвідчення члена сім’ї загиблого, якщо дитина отримала статус, копії свідоцтва про смерть та документа, що підтверджує загибель особи внаслідок воєнних дій або поранення.

Досягнення особою повноліття не є підставою для скасування статусу.

Рішення про скасування статусу може бути оскаржено в суді.

Рішення про надання або відмову в наданні статусу приймається органом опіки та піклування на підставі документів, зазначених у пункті 6 Порядку, протягом 30 календарних днів з дати реєстрації заяви про надання статусу.

Кількість дітей, яким встановлено статус дитини, яка постраждала  внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів

у Велимченській територіальній громаді:

1 дитина- статус надано РДА у 2018 році

11 дітей - статус надано рішенням виконавчого комітету Велимченської сільської ради від 27.02.2024 року