Камінь-Каширським відділенням ФССУ  за 2021 рік було  прийнято на оплату листків непрацездатності на суму понад  35 млн. грн.  

За оперативними підсумками 2021 року Камінь-Каширським відділенням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Волинській області (у підпорядкуванні територія Камінь-Каширського, колишніх Любешівського та Ратнівського  районів) було  профінансовано понад  35 мільйонів гривень  матеріального забезпечення та соціальних послуг, з них : понад 13 млн. грн.—допомога по тимчасовій непрацездатності,  22 млн. грн. — допомога по вагітності та пологах, 49 тис. грн. —допомога на поховання, 375 тис. грн..— оплата лікування в реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів після перенесених захворювань

Порядок отримання матеріального забезпечення від Фонду

1. Про створений е-лікарняний працівнику необхідно повідомити свого роботодавця будь-яким зручним обом способом (наприклад, телефоном). Якщо застрахованій особі видали паперовий листок непрацездатності, його потрібно передати до уповноваженої особи на підприємстві (кадровика, табельника або бухгалтера). Це необхідно зробити не пізніше, ніж упродовж 12 місяців після отримання лікарняного листка.

Детальніше про алгоритм дій працівника, якому відкрили е-лікарняний за посиланням.

Можливі помилки при формуванні е-лікарняних і їх вирішення за посиланням.

2. Е-лікарняний або паперовий листок передають на розгляд Комісії (уповноваженого) із соціального страхування підприємства, установи, організації (приймається рішення щодо надання матеріального забезпечення). Електронний документ роздруковувати не обов’язково. Строк розгляду документів і прийняття рішення – 10 календарних днів з дати видачі е-лікарняного (датою видачі вважається восьмий день після дати закриття е-лікарняного, а для лікарняних по вагітності та пологах – восьмий день з дати відкриття). А для паперових лікарняних – 10 календарних днів після отримання листка непрацездатності від працівника.

3. Бухгалтерія страхувальника розраховує суму матеріального забезпечення та оформляє заяву-розрахунок для отримання фінансування від Фонду. Страхувальник подає заяву-розрахунок до Фонду упродовж не більш ніж 5 робочих днів. Ми радимо подавати заяви-розрахунки в електронному вигляді за допомогою спеціалізованого програмного забезпечення (зверніть увагу, заяву-розрахунок не можна подати через відповідний інтерфейс на вебпорталіПенсійного фонду, наразі він не має функціональної реалізації).

Детальніше про те, як роботодавцю подати заяву-розрахунок за е-лікарняним запосиланням.

Як подати заяву-розрахунок, якщо в е-лікарняному є незначні помилки в ПІБ, за посиланням.

Як подати заяву-розрахунок роботодавцю за сумісництвом за посиланням.

4. Саме від дати отримання Фондом заяви-розрахунку залежить дата фінансування допомоги. Аби слідкувати за станом фінансування онлайн, працівники мають дізнатись точну дату прийняття до фінансування заяви-розрахунку за своїм лікарняним. Це можна зробити безпосередньо в роботодавця, або у відділенні Фонду, де його зареєстровано. Контакти у розрізі регіонів (необхідно назвати свій ідентифікаційний код).

5. Знаючи дату отримання Фондом заяви-розрахунку, працівники можуть слідкувати за станом фінансування свого лікарняного листка в телеграм-каналі ФССУ: https://t.me/socialfund.

6. Інформація щодо стану фінансування оновлюється в телеграм-каналі за тегом #фінансування_оперативно. Після здійснення фінансування знадобиться декілька банківських днів, доки кошти надійдуть на рахунок роботодавця – ця інформація відобразиться за тегом #фінансування_страхувальників у розрізі регіонів.

7. Роботодавець виплачує допомогу застрахованій особі у найближчий після дня призначення допомоги строк, установлений для виплати заробітної плати, або одразу після надходження коштів від Фонду.

 

Камінь-Каширське відділення управління виконавчої

дирекції Фонду соціального страхування України у Волинській області

 

 

 

Медична реабілітація відновлює здоров’я та працездатність

Медична реабілітація в умовах санаторно-курортних закладів допомагає швидше відновити здоров’я та працездатність людини, підвищити рівень якості життя, скоротити терміни тимчасової непрацездатності та знизити рівень інвалідності.

Механізм забезпечення застрахованих осіб лікуванням у реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладах після перенесених захворювань і травм визначений Порядком відшкодування витрат за надані соціальні послуги з лікування застрахованих осіб та членів їх сімей після перенесених захворювань і травм у реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів за рахунок коштів Фонду соціального страхування України, затвердженим постановою правління ФССУ від 13.07.2017 № 39 (далі – Порядок № 39).

Застрахована особа направляється до реабілітаційного відділення санаторно-курортного закладу (за її вибором) відповідно до медичних показів визначеного профілю медичної реабілітації, за рекомендацією лікуючого лікаря та за наявності висновку лікарсько-консультативної комісії (ЛКК) закладу охорони здоров’я, де вона перебуває на лікуванні.

Відновлення здоров’я застрахованих осіб за рахунок коштів Фонду здійснюється за профілями медичної реабілітації:

-      нейрореабілітація (підгострий період інсультів, черепно-мозкових травм);

-      м’язево-скелетна (підгострий період після ортопедичних та травматологічних операцій, ревматологічні захворювання);

-       кардіо-пульмонарна (підгострий період інфаркту міокарда, після операцій на серці, підгострий період захворювання легень, після операцій на легенях);

-      цукровий діабет;

-      реабілітаційне лікування після операцій на органах травлення, сечостатевої системи, жіночих статевих органах;

-      реабілітація після операцій на органах зору;

-      реабілітація при порушенні протікання вагітності;

-      медико-психологічна реабілітація учасників АТО.

Особливо слід звернути увагу на важливість проходження медичної реабілітації особами, які перехворіли на COVID-19 та, як наслідок, отримали ускладнення здоров’я на серцево-судинну, нервову системи, органи дихання.

Термін лікування в реабілітаційному відділенні визначається лікуючим лікарем та ЛКК, який є необхідним для відновлення здоров`я та працездатності застрахованої особи відповідно до профілю лікування та особливостей перебігу хвороби, але не більше 24 днів.

Застрахованій особі на весь час перебування у реабілітаційному відділенні санаторно-курортного закладу надається допомога по тимчасовій непрацездатності.

Впродовж 2021 року 27 працівників нашого краю отримали лікування в реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів України за рахунок коштів Фонду після перенесених захворювань і травм.

Із них 26 осіб повністю відновили непрацездатність і одразу приступили до роботи. Показник ефективності реабілітаційного лікування склав 96 відсотків.

Вчасна реабілітація осіб з важкими патологічними станами є одним із головних чинників попередження настання інвалідності та подальшого відновлення і компенсації функцій організму, трудової діяльності.

За роз’ясненнями та консультаціями щодо реабілітаційного лікування застрахованих осіб просимо звертатись до Камінь-Каширського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Волинській області за адресою:м.Камінь-Каширський, вул.Волі, 2 каб 413.

Камінь-Каширське відділення управління виконавчої

дирекції Фонду соціального страхування України у Волинській області