Фото без описуФото без опису

У зв’язку із тим, що в Україні стало дуже поширеним мікрокредитування, до центрів правової допомоги надходить безліч запитань від осіб, які потребують правової допомоги саме в захисті їх прав перед фінансовими організаціями (далі – ФО), адже в більшості випадків, методи, які використовують ФО для стягнення боргових коштів з боржників, є абсолютно незаконними.

Наразі хочемо описати основні чотири кроки, які вам необхідно вчинити аби захистити себе та своїх близьких, якщо ви опинились в такій ситуації.

Крок 1. Рекомендуємо написати заяву про відкликання згоди на обробку своїх персональних даних до директора тієї установи, якій ви заборгували. Таке право надає вам ЗУ «Про захист персональних даних» від 01.06.2010 року № 2297-VI (п.11 ч.2 ст. 8 закону). В такому випадку володілець інформації повинен припинити обробку персональних даних особи, тобто знищити або видалити такі дані.

 

Крок 2. Радимо звернутись зі скаргою до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг (далі – Нацкомфінпослуг). У тексті скарги маєте викласти суть ситуації, що сталась, описавши незаконні дії ФО, вчинені відносно вас.


 Офіційний сайт: https://www.nfp.gov.ua/ ;


 Актуальна електронна адреса Нацкомфінпослуг: office@nfp.gov.ua;


 Поштова адреса Нацкомфінпослуг: 01001,м. Київ-1, вул. Б. Грінченка, 3;
 Номер телефону Нацкомфінпослуг: 044 234-39-46.

 

Крок 3. Якщо дзвінки та погрози все ж не припинились, у такому випадку напишіть заяву до Уповноваженого з прав людини про усунення порушень права на захист персональних даних та притягнення правопорушника до відповідальності. В такій заяві ви так само опишіть суть вашої проблемної ситуації, а також обов’язково маєте зазначити про ваші попередні безрезультатні звернення до керівництва ФО та Нацкомфінпослуг.


 Офіційний сайт: http://www.ombudsman.gov.ua/ ;


 Актуальна електронна адреса Уповноваженого з прав людини: hotline@ombudsman.gov.ua;


 Поштова адреса: 01008, м. Київ-08, вул. Інститутська, 21/8;


 Номери телефонів: 044 253-75-89, 0800-50-17-20.

 

Звертаємо Вашу увагу, що такі заяви Ви можете надсилати як на електронну пошту вищезазначених уповноважених осіб так і рекомендованим листом Укрпоштою.

 

Крок 4.– Це звернення до поліції. Адже у випадку неправомірного турбування, погроз або якимось чином втручання у ваше особисте життя чи життя ваших близьких, ви маєте право звернутись із відповідною заявою до органів поліції. В заяві обов’язково зазначте, які саме правопорушення з боку ФО були вчинені відносно вас. Основні правопорушення, які допускаються ними, кваліфікуються переважно за такими статями Кримінального кодексу України:


 ст. 120 (доведення до самогубства), ст. 129 (погроза вбивством), ст. 162 (порушення недоторканності житла), ст. 182 (порушення недоторканності приватного життя), ст. 189 (вимагання), ст. 355 (примушування до виконання чи невиконання цивільно-правових зобов’язань).

 

Звертаємо увагу, що впродовж 24 годин після прийняття вашої заяви, відповідні відомості мають бути внесені співробітниками поліції до Єдиного реєстру досудових розслідувань (далі – ЄРДР), а також у встановленому законом порядку повідомлено вас про початок досудового розслідування шляхом надання витягу з ЄРДР.


 На офіційному сайті Національної поліції: https://www.npu.gov.ua/ Ви можете знайти місцезнаходження відділу поліції у Вашому місті.


 Загальна електронна адреса: info@police.gov.ua;


 Електронна адреса для електронних звернень: pg.npu@police.gov.ua;


 Гаряча лінія Національної поліції: 0-800-50-02-02.