Комунальний заклад "Центр надання соціальних послуг"
ЦЕНТР НАДАННЯ СОЦІАЛЬНИХ ПОСЛУГ ВЕЛИМЧЕНСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ
Директор центру: |
КАПІТУЛА НАТАЛІЯ ПАВЛІВНА |
Адреса: |
44164, Волинська область, Ковельський район, село Велимче, вулиця Центральна, 89. |
Режим роботи: |
понеділок – четвер з 8:30 до 17:30 п’ятниця з 8:30 до 16:30 обідня перерва з 13:00 до 14:00 |
e-mail: |
velumhe@ukr.net |
Основне завдання Центру:
|
|
Документ, на підставі якого діє: |
Статут, затвердженого рішенням Велимченської сільської ради від 28 лютого 2025 р. №45/30 |
Структурні підрозділи: |
|
Згідно Закону України «Про соціальні послуги», центр через структурні підрозділи надає соціальні послуги такій категорії громадян:
|
а) похилого віку; б) з невиліковними хворобами, хворобами, що потребують тривалого лікування; в) з психічними та поведінковими розладами, у тому числі внаслідок вживання психоактивних речовин; г) з інвалідністю; д) бездомні; е) безробітні; є) малозабезпечені особи; є) ветерани війни, члени сімей ветеранів війни, члени сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України, звільнені з військової служби, демобілізовані. |
Соціальні послуги надаються отримувачам:
|
особам з інвалідністю I групи; особам, яким завдано шкоди пожежею, стихійним лихом, катастрофою, бойовими діями, терористичним актом, збройним конфліктом, тимчасовою окупацією; отримувачам соціальних послуг, середньомісячний сукупний дохід яких становить менше двох прожиткових мінімумів для відповідної категорії осіб.
2. З установленням диференційованої плати: надаються соціальні послуги отримувачам соціальних послуг, середньомісячний сукупний дохід яких перевищує два прожиткові мінімуми, але не перевищує чотири прожиткові мінімуми для відповідної категорії осіб. 3. За рахунок отримувача соціальних послуг або третіх осіб: 1) отримувачам соціальних послуг, середньомісячний сукупний дохід яких перевищує чотири прожиткові мінімуми для відповідної категорії осіб; 2) понад обсяги, визначені державним стандартом соціальних послуг. |
Підставою для надання соціальної послуги є: |
Рішення Велимченської сільської ради про надання соціальної послуги, в порядку визначеному законодавством. |
За детальною інформацією з питань щодо надання соціальних послуг просимо звертатись за адресою: |
село Велимче, вулиця Центральна, 89.
телефон: 0968081261.
|
|
|
ВЕЛИМЧЕНСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА
КОВЕЛЬСЬКОГО РАЙОНУ ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Восьме скликання
РІШЕННЯ
28 лютого 2025 року с.Велимче №45/30
Про внесення змін до видів економічної діяльності КВЕД та реєстрації Статуту Комунального закладу «Центр надання соціальних послу» Велимченської сільської ради
у новій редакції
Відповідно до статей 25, 26, 59, 60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ст.29 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань», з необхідністю доповнити види економічної діяльності Комунального закладу «Центр надання соціальних послуг» Велимченської сільської ради, сільська рада
ВИРІШИЛА:
- Додати до видів економічної діяльності (КВЕД) Комунального закладу «Центр надання соціальних послуг» Велимченської сільської ради додатковий КВЕД: 8690 – інша діяльність у сфері охорони здоров’я; КВЕД 8730 – надання послуг щодо догляду із забезпеченням проживання для осіб похилого віку та інвалідів.
- У зв’язку з доповненням основного виду діяльності внести зміни до Статуту Комунального закладу «Центр надання соціальних послуг» Велимченської сільської ради та затвердити його в новій редакції (додаток 1).
- Директору Комунального закладу «Центр надання соціальних послуг» Велимченської сільської ради Капітулі Наталії Павлівні подати документи в органи державної реєстрації для внесення відповідних змін до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань, та здійснити заходи щодо державної реєстрації Статуту, зазначеного в п.2 цього рішення, в новій редакції відповідно до вимог чинного законодавства України.
- Внести зміни до штатного розпису Комунального закладу «Центр надання соціальних послуг» Велимченської сільської ради (додаток 2)
- Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію з питань планування місцевого бюджету, фінансів, соціально-економічного та культурного розвитку.
Сільський голова Анастасія ПАВЛОВИЧ
ЗАТВЕРДЖЕНО
рішення сесії
Велимченської сільської ради
від 28 лютого 2025 р. №45/30
Статут
«ЦЕНТР НАДАННЯ СОЦІАЛЬНИХ ПОСЛУГ»
ВЕЛИМЧЕНСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ
(нова редакція)
І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1.1. ЦЕНТР НАДАННЯ СОЦІАЛЬНИХ ПОСЛУГ ВЕЛИМЧЕНСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ (далі – Центр) є комунальним закладом соціального захисту населення, що проводить соціальну роботу та надає соціальні послуги особам, сім’ям, які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги (далі – отримувач соціальних послуг).
Повне найменування українською мовою: «ЦЕНТР НАДАННЯ СОЦІАЛЬНИХ ПОСЛУГ» ВЕЛИМЧЕНСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ.
Скорочене найменування українською мовою: КЗ ЦНСП Велимченської с/р.
1.2. Засновником ЦЕНТРУ є Велимченська сільська рада (далі – Засновник).
Засновник здійснює фінансування комунальної установи, його матеріально-технічне забезпечення, надає необхідні будівлі з обладнанням і матеріалами, організовує ремонт приміщень, їх господарське обслуговування.
Органом управління Центру є Велимченська сільська рада.
1.3. Центр у своїй діяльності керується Конституцією України, Законами України «Про соціальні послуги», «Про соціальну роботу з сім’ями, дітьми та молоддю», іншими законодавчими актами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, наказами Міністерства соціальної політики, а також актами Засновника та іншими нормативно-правовими актами і цим Статутом.
1.4. Юридична адреса Центру: вулиця Центральна, буд. 89, село Велимче, Ковельський район, Волинська область, 44164.
1.5. Центр є юридичною особою з дня реєстрації Статуту, має печатку і штамп, бланк встановленого зразка, може мати самостійний баланс, реєстраційні рахунки в органах Державного казначейства.
1.6. Основними принципами діяльності Центру є законність, дотримання і захист прав людини, системність, комплексність, адресність та індивідуальний підхід, доступність та відкритість, добровільність вибору отримання чи відмови від надання соціальних послуг, конфіденційність, відповідальність за дотримання етичних та правових норм під час надання послуг, дотримання державних стандартів соціальних послуг, недопущення негуманних і дискримінаційних дій щодо соціально незахищених категорій населення, які перебувають у складних життєвих обставинах.
1.7. Центр заснований відповідно до Цивільного кодексу України, Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та інших законодавчих актів України.
1.8. Центр не підлягає приватизації, перепрофілюванню або використанню не за призначенням.
ІІ. ОРГАНІЗАЦІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ
2.1. Центр утворюється для надання соціальних послуг громадянам, що проживають на території Велимченської сільської ради.
2.2. Центр має право в установленому порядку отримувати гуманітарну та благодійну допомогу, в тому числі з-за кордону, яка використовується для надання допомоги громадянам, що перебувають на обслуговуванні, та поліпшення матеріально-технічної бази Центру.
2.3. Для надання соціальних послуг Центр має право залучати на договірних засадах інші підприємства, установи, організації та фізичних осіб, зокрема волонтерів.
2.4. Центр має право сприяти тимчасовій реєстрації місця перебування самотніх непрацездатних бездомних громадян похилого віку або осіб з інвалідністю за юридичною адресою Центру з метою подальшого оформлення їх до інтернатного закладу.
2.5. Центр через свої відділення сприяє відновленню документів самотнім непрацездатним громадянам з метою:
- оформлення до інтернатного закладу;
- встановлення групи інвалідності;
- отримання пенсії.
2.6. Структура, штатний розпис та кошторис Центру затверджуються Засновником.
2.7. Центр дотримується вимог трудового законодавства, правил і норм охорони праці та протипожежної безпеки, виробничої санітарії на підставі чинних інструктивних положень і нормативних актів.
ІІІ. МЕТА ТА ОСНОВНІ ЗАВДАННЯ ЦЕНТРУ
3.1. Основною метою діяльності Центру є сприяння у розв’язанні проблемних питань і надання соціальних послуг громадянам України, іноземцям та особам без громадянства, які проживають на території громади на законних підставах, перебувають у складних життєвих обставинах й потребують сторонньої допомоги.
3.2. Основними завданнями Центру є:
3.2.1. Виявлення та формування інформаційної бази щодо осіб, сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги.
3.2.2. Визначенні індивідуальних потреб зазначених осіб у соціальних послугах.
3.2.3. Організація, планування та якісне надання соціальних послуг, здійснення інших заходів, зокрема щодо відновлення соціальних функцій, психологічного і фізичного стану осіб, сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги.
3.2.4. Проведення соціально-профілактичної роботи, спрямованої на запобігання складним життєвим обставинам осіб, сімей.
3.2.5. Проведення інформаційно-просвітницької роботи з особами, сім’ями.
3.2.6. Забезпечення взаємодії із структурними підрозділами місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями, а також залучення потенціалу територіальної громади до надання соціальних послуг та проведення соціальної роботи з особами, сім’ями.
3.2.7. Проведення оцінки потреб дитини, сім’ї та молодої особи, обстеження матеріально-побутових умов за згодою сім’ї, визначення плану та методів соціальної роботи.
3.2.8. Забезпечення надання необхідних соціальних послуг особам, які зазнали жорстокості та насильства, постраждали від торгівлі людьми.
3.2.9. Забезпечення соціальної підтримки ВІЛ-інфікованих дітей, молоді та членів їх сімей.
3.2.10. Здійснення заходів із соціального патронажу осіб, які відбували покарання у вигляді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк, у тому числі за повідомленням установ виконання покарань.
3.2.11. Інформування сім’ї, дітей та молоді про можливість отримання інших видів соціальної допомоги і послуг.
3.2.12. Проведення у сім’ях, серед дітей та молоді за місцем проживання інформаційно-просвітницької роботи, спрямованої на формування стандартів позитивної поведінки, здорового способу життя шляхом розповсюдження соціальної реклами і проведення консультацій.
3.2.13. Перенаправлення членів сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують соціальних послуг чи різних видів допомоги, до закладів, установ та організацій (різних форм власності та господарювання).
3.2.14. Здійснення заходів, розповсюдження інформаційних матеріалів з питань пропагування сімейних форм виховання та питань соціального захисту населення.
3.2.15. Надання послуги з підтримки переходу від військової служби до цивільного життя ветеранам війни, особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, члени сімей ветеранів війни, члени сімей осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, члени сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, члени сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України, військовослужбовцям, які брали безпосередню участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави, та були звільнені з військової служби, зокрема демобілізовані у визначеному законом порядку.
3.3. Центр, відповідно до покладених на нього завдань, виконує такі функції:
3.3.1. Здійснює виявлення та веде облік осіб/сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах через різні чинники:
а) похилий вік;
б) часткова або повна втрата рухової активності, пам’яті;
в) невиліковні хвороби, хвороби, що потребують тривалого лікування;
г) психічні та поведінкові розлади, у тому числі внаслідок вживання психоактивних речовин;
ж) поведінкові розлади у дітей через розлучення батьків;
з) ухилення батьками або особами, які їх замінюють, від виконання своїх обов’язків із виховання дитини;
и) втрата соціальних зв’язків, у тому числі під час перебування в місцях позбавлення волі;
і) жорстоке поводження з дитиною;
ї) насильство за ознакою статі;
к) потрапляння в ситуацію торгівлі людьми;
л) шкода, завдана пожежею, стихійним лихом, катастрофою, бойовими діями, терористичним актом, збройним конфліктом, тимчасовою окупацією.
3.3.2. Проводить оцінку потреб особи, сім’ї, обстеження матеріально-побутових умов за їх згодою, визначає планування надання соціальних послуг та методи соціальної роботи; впроваджує нові соціальні технології, спрямовані на виявлення отримувачів соціальних послуг на ранніх стадіях життєвих проблем.
3.3.3. Надає, відповідно до визначених індивідуальних потреб особи, сім’ї, соціальні послуги.
3.3.4. Узагальнює на місцевому рівні статистичні та готує інформаційно-аналітичні матеріали стосовно наданих соціальних послуг та проведеної соціальної роботи, які подає Виконавчому комітету Велимченської сільської ради.
3.3.5. Забезпечує захист персональних даних осіб, сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, відповідно до Закону України «Про захист персональних даних».
3.3.6. Забезпечує підвищення професійної кваліфікації працівників Центру відповідно до чинного законодавства.
3.3.7. Соціальна адаптація ветеранів війни та членів їхніх сімей. Послуга спрямована на сприяння ветеранам у реалізації передбачених законодавством можливостей, прав, гарантій, пільг, на які мають право ветерани. Послуга центром надається ветеранам війни та членам їхніх сімей. Метою даної послуги є: допомога в аналізі життєвої ситуації, визначення основних методів розв’язання проблем і перенаправлення (за потреби) до відповідних фахівців з метою їх розв’язання (за задекларованим / зареєстрованим місцем проживання (перебування); надання психологічної допомоги, проведення корекції психологічного стану та поведінки в повсякденному житті;
сприяння в отриманні психіатричної допомоги (за самозверненням та відповідно до виявлених потреб); допомога в зміцненні / відновленні родинних і суспільних зв’язків, у тому числі шляхом сімейного консультування; створення умов для формування та розвитку соціальних і комунікаційних навичок; надання інформації з питань соціального захисту;
проведення групових сімейних психологічних тренінгів з питань, що стосуються персональних та сімейних цінностей, підтримки власних ресурсів в поточних умовах та підтримки один одного; організація сімейного бюджетування; організація змістовного дозвілля дітей
3.4. Центр має право:
• вносити пропозиції щодо вдосконалення надання соціальних послуг та проведення соціальної роботи;
• подавати пропозиції до проєкту сільського бюджету з питань, що належать до його компетенції;
• ініціювати укладання в установленому порядку договорів з підприємствами, установами та організаціями (в тому числі іноземними) щодо проведення робіт, спрямованих на виконання покладених на нього завдань;
• залучати фахівців інших закладів, установ та організацій різних форм власності для надання соціальних послуг особам, сім’ям, які перебувають у складних життєвих обставинах; в установленому порядку одержувати від підприємств, установ та організацій інформацію з питань, що належать до його компетенції;
• вживати заходів для забезпечення захисту прав, свобод і законних інтересів осіб, сімей;
• здійснювати посередництво у представництві інтересів осіб, сімей та порушувати клопотання про притягнення до відповідальності посадових осіб, винних у порушенні вимог законодавства з питань надання соціальних послуг та проведення соціальної роботи.
3.5. Центр надає такі соціальні послуги:
- соціальна профілактика;
- соціальний супровід;
- догляд вдома;
- консультування;
- екстрене (кризове) втручання.
Крім того, ЦСП може надавати такі соціальні послуги:
- денний догляд;
- паліативний догляд;
- соціальна адаптація;
- соціальна інтеграція та реінтеграція;
- соціальна реабілітація;
- представництво інтересів;
- посередництво;
- інформування;
- натуральна допомога;
- транспортні послуги;
інші соціальні послуги.
3.6. Центр надає лікувально-оздоровчі послуги:
- галотерапія - оздоровлення в соляній кімнаті (адреса: Волинська область Ковельський район село Велимче вулиця Центральна будинок 68);
- реабілітаційні послуги;
- геріатрична допомога.
ІV. СТРУКТУРА ЦЕНТРУ
4.1. До структури комунального закладу «Центр надання соціальних послуг Велимченської сільської ради» належать 2 підрозділи:
Відділення соціальної допомоги вдома;
Відділення соціальної роботи для сім’ї, дітей та молоді.
4.2. Для виконання завдань, у разі необхідності, у Центрі можуть утворюватися додатково структурні підрозділи:
• відділення денного перебування;
• відділення надання грошової та натуральної допомоги;
• інші підрозділи, діяльність яких спрямована на надання соціальних послуг особам, сім’ям, відповідно до встановлених потреб.
4.3. Структурні підрозділи функціонують відповідно до Положень, які затверджуються Засновником.
4.4. Структура Центру може змінюватись у зв’язку з виробничою необхідністю, за рішенням Засновника.
V. ОРГАНІЗАЦІЯ РОБОТИ ЦЕНТРУ
5.1. Надання соціальних послуг здійснюється у відділеннях Центру.
5.1.1. Відділення Центру очолюються керівниками відділень, які призначаються на посаду і звільняються з посади директором Центру.
Керівник відділення повинен мати вищу освіту (магістр, спеціаліст) відповідного напряму підготовки і стаж роботи за фахом не менш як три роки.
5.2. Надавачами соціальних послуг у Центрі є: соціальні працівники; соціальні робітники; фахівці з соціальної роботи, інші фахівці та професіонали (соціальний педагог, юрист, психолог та інші, передбачені стандартами соціальних послуг), відповідно до штатного розпису Центру.
5.3. Надання соціальних послуг у Центрі здійснюється згідно з планами роботи на рік, щоквартальними планами діяльності.
5.4. Соціальні послуги залежно від місця надання поділяються на послуги, що надаються відділеннями Центру:
- за місцем проживання/перебування отримувача соціальних послуг (вдома);
- у приміщенні надавача соціальних послуг:
- за місцем перебування отримувача соціальних послуг поза межами місця проживання та приміщення надавача соціальних послуг, у тому числі на вулиці.
5.5. Соціальні послуги залежно від строку надання поділяються на послуги, що надаються відділеннями Центру:
1) екстрено (кризово) - невідкладно (протягом доби) у зв’язку з обставинами, що загрожують життю та/або здоров’ю отримувача соціальних послуг;
2) постійно - не менше одного разу на місяць протягом більше одного року;
3) тимчасово - не менше одного разу на місяць протягом до одного року;
У разі потреби, допускається застосування гнучкого режиму робочого часу для працівників Центру, відповідно до Наказу Міністерства праці та соціальної політики від 04.10.2006 №359 «Про затвердження Методичних рекомендацій щодо встановлення гнучкого режиму робочого часу».
5.6. Час (тривалість), місце та термін (періодичність), умови та обсяг надання соціальних послуг особі, сім’ї в Центрі залежить від встановлених індивідуальних потреб та конкретних умов, що сприяють мінімізації або виведення зі зкладних життєвих обставин.
5.7. Надання соціальних послуг здійснюється шляхом ведення випадку, що включає такі етапи:
1) аналіз заяви/звернення про надання соціальних послуг, повідомлення про осіб/сім’ї, які перебувають у складних життєвих обставинах або в ситуаціях, що загрожують життю чи здоров’ю особи;
2) оцінювання потреб особи/сім’ї у соціальних послугах;
3) прийняття рішення про надання соціальних послуг з урахуванням індивідуальних потреб особи/сім’ї;
4) розроблення індивідуального плану надання соціальних послуг;
5) укладення договору про надання соціальних послуг;
6) виконання договору про надання соціальних послуг та індивідуального плану надання соціальних послуг;
7) здійснення моніторингу надання соціальних послуг та оцінки їх якості.
Ведення випадку не застосовується у разі надання соціальних послуг одноразово, екстрено (кризово).
5.8. Відділення Центру можуть бути територіально віддалені один від одного.
5.9. Центр може створювати в разі потреби у сільських населених пунктах робочі місця соціальних працівників (соціальних робітників) для надання соціальних послуг особам, сім’ям.
5.10. Для надання транспортних послуг Центр може мати спеціальний автотранспорт для обслуговування громадян або брати в оренду автотранспортні засоби («Соціальне таксі»).
5.11. Під час надання соціальних послуг Центр може надавати у тимчасове користування громадян наявні у нього технічні та інші засоби реабілітації, засоби малої механізації, предмети першої необхідності, окремі побутові прилади тощо («Пункт прокату»).
5.12. Центр може організовувати пункти прийому від громадян, підприємств, установ та організацій продуктів харчування, одягу, взуття, меблів, предметів першої потреби, побутової техніки, коштів, робіт та послуг для задоволення потреб осіб, які отримують соціальні послуги у Центрі.
5.13. Кількість отримувачів, яким надає соціальні послуги соціальний працівник, соціальний робітник, фахівець із соціальної роботи, інший фахівець, обсяг їх роботи визначає керівник структурного підрозділу з урахуванням стану здоров'я отримувача, його віку, рівня рухової активності, здатності до самообслуговування, місця та умов проживання, наявності транспортного сполучення, інших факторів, що можуть вплинути на якість надання соціальних послуг.
VІ. УМОВИ ПРИЙНЯТТЯ ДО ЦЕНТРУ ТА НАДАННЯ
СОЦІАЛЬНИХ ПОСЛУГ
6.1. Підставою для розгляду питання надання соціальних послуг за рахунок бюджетних коштів є подання на ім’я голови Велимченської сільської ради за місцем проживання/перебування особи:
1) заяви особи або її законного представника про надання соціальних послуг;
2) звернення, повідомлення інших осіб в інтересах осіб/сімей, які потребують соціальних послуг.
У разі звернення особи або її законного представника безпосередньо до Центру надання соціальних послуг, Центр НСП зобов’язаний надати їм допомогу в поданні заяви про надання соціальних послуг на ім’я голови Велимченської сільської ради не пізніше наступного робочого дня.
6.2. У разі виявлення особи, яка за станом здоров’я не спроможна самостійно прийняти рішення про необхідність надання їй соціальних послуг, заяву про надання соціальних послуг зобов’язані подати законний представник такої особи або опікунська рада при виконкомі Велимченської сільської ради.
6.3. Оцінювання потреб особи/сім’ї у соціальних послугах здійснюється шляхом аналізу документів, фактів та інформації, зібраних під час спілкування з особою/сім’єю та їхнім найближчим оточенням, а також отриманих від юридичних та фізичних осіб у встановленому порядку.
6.4. Оцінювання потреб особи/сім’ї у соціальних послугах здійснює фахівець із соціальної роботи, або особа, що виконує функції ФСР в громаді. У разі необхідності до оцінювання потреб особи/сім’ї у соціальних послугах залучаються медичні, педагогічні працівники, психологи, реабілітологи, ерготерапевти та інші фахівці.
Оцінювання потреб особи/сім’ї у соціальних послугах здійснюється протягом п’яти робочих днів з дня одержання заяви, звернення, повідомлення про надання соціальних послуг.
6.5. Рішення про надання чи відмову у наданні соціальних послуг за рахунок бюджетних коштів приймає Виконавчий комітет Велимченської сільської ради.
6.6. У разі введення надзвичайного або воєнного стану в Україні або окремих її місцевостях для невідкладного надання соціальних послуг виконавчий комітет сільської ради може надати право Центру надання соціальних послуг приймати рішення про надання соціальних послуг екстрено (кризово) (консультування, догляд вдома, представництво інтересів, соціальний супровід сімей / осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах, соціальний супровід сімей, у яких виховуються діти-сироти і діти, позбавлені батьківського піклування тощо) особам/сім’ям, які опинилися у складних життєвих обставинах через шкоду, завдану пожежею, стихійним лихом, катастрофою, бойовими діями, терористичним актом, збройним конфліктом, тимчасовою окупацією.
6.7. Рішення про надання чи відмову у наданні соціальних послуг приймається протягом 10 робочих днів з дня одержання заяви, звернення, повідомлення про надання соціальних послуг за результатами оцінювання потреб особи/сім’ї у соціальних послугах.
Рішення про надання чи відмову у наданні соціальних послуг екстрено (кризово) приймається невідкладно, не пізніше однієї доби з моменту одержання відповідної заяви, звернення, повідомлення.
6.8. Рішення про надання чи відмову у наданні соціальних послуг не пізніше трьох робочих днів після його прийняття видається або надсилається заявнику. У рішенні про надання соціальних послуг обов’язково зазначаються результати оцінювання потреб особи/сім’ї у соціальних послугах та надавач соціальних послуг. Рішення про відмову у наданні соціальних послуг має бути вмотивованим.
6.9. Рішення про відмову у наданні соціальної послуги може бути оскаржено у судовому порядку.
6.10. Рішення про обов’язкове надання соціальних послуг (проходження індивідуальних корекційних програм) приймається стосовно:
1) батьків, які не виконують батьківських обов’язків;
2) осіб, які вчинили насильство за ознакою статі, домашнє насильство чи жорстоке поводження з дітьми;
3) осіб, до яких застосовуються заходи пробації відповідно до закону;
4) осіб, яких судом направлено на проходження програми для кривдників;
5) в інших випадках, передбачених законом.
6.11. Договір про надання соціальних послуг укладається в письмовій формі між Центром надання соціальних послуг та отримувачем соціальних послуг чи його законним представником.
6.12. Істотними умовами договору про надання соціальних послуг є назва соціальних послуг, умови їх надання та вартість, права, обов’язки та відповідальність сторін, строк дії договору та інші умови, які сторони визнають істотними.
6.13. Невід’ємною частиною договору про надання соціальних послуг є індивідуальний план надання соціальних послуг.
В індивідуальному плані надання соціальних послуг, крім заходів, передбачених у державному стандарті соціальних послуг, зазначаються інші заходи, які потрібно здійснити для надання таких послуг, а також відомості про необхідні ресурси, періодичність і строки здійснення заходів, відповідальні виконавці.
6.14. Надання соціальних послуг, що надаються одноразово, екстрено (кризово), здійснюється без укладення договору.
6.15. У разі якщо Центр надання соціальних послуг надає особі одночасно кілька соціальних послуг, укладається один договір про надання соціальних послуг та складається один індивідуальний план надання соціальних послуг.
6.16. Продовження строку дії договору про надання соціальних послуг здійснюється за результатами оцінювання потреб особи/сім’ї у соціальних послугах.
Оцінювання потреб особи/сім’ї у соціальних послугах здійснюється не менш як за 30 календарних днів до закінчення строку дії договору, якщо інше не передбачено таким договором.
6.17. Соціальні послуги надаються екстрено (кризово) (консультування, догляд вдома, представництво інтересів, соціальний супровід сімей / осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах, соціальний супровід сімей, у яких виховуються діти-сироти і діти, позбавлені батьківського піклування тощо) у разі наявності загрози життю чи здоров’ю особи та у разі введення надзвичайного або воєнного стану в Україні або окремих її місцевостях.
6.18. Підтвердженням надання соціальних послуг екстрено (кризово) повнолітній особі є акт про надання соціальних послуг, що містить відомості про отримувача та надавача таких послуг, надані соціальні послуги, строки, дати їх надання.
Підтвердженням надання соціальних послуг екстрено (кризово) дитині є акт проведення оцінки рівня безпеки дитини, форма якого затверджується Кабінетом Міністрів України.
6.19. Підставою для відмови у наданні соціальних послуг є:
1) відсутність потреби у соціальних послугах за результатами оцінювання потреб особи/сім’ї;
2) ненадання Центром надання соціальних послуг тих соціальних послуг, яких потребує особа.
Особі може бути відмовлено у наданні соціальних послуг у разі наявності у особи відповідно до медичного висновку медичних протипоказань, перелік яких затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері охорони здоров’я. Рішення про надання соціальних послуг приймається після усунення таких протипоказань.
Не може бути відмовлено у наданні соціальних послуг у разі наявної загрози життю чи здоров’ю особи, домашнього насильства, насильства за ознакою статі або жорстокого поводження з дітьми.
6.20. Підставою для припинення надання соціальних послуг є:
1) відсутність потреби у соціальних послугах за результатами оцінювання потреб особи/сім’ї;
2) закінчення строку дії договору про надання соціальних послуг;
3) зміна місця проживання/перебування отримувача соціальних послуг, що унеможливлює надання соціальних послуг;
4) невиконання без поважних причин отримувачем соціальних послуг вимог, визначених договором про надання соціальних послуг;
5) виявлення/встановлення недостовірності поданих отримувачем соціальних послуг інформації/документів при зверненні за їх наданням, що унеможливлює подальше надання таких соціальних послуг;
6) смерть отримувача соціальних послуг;
7) дострокове розірвання договору про надання соціальних послуг за ініціативи отримувача соціальних послуг;
8) ліквідація (припинення діяльності) надавача соціальних послуг або припинення надання ним відповідних соціальних послуг.
У разі виявлення в отримувача соціальних послуг відповідно до медичного висновку медичних протипоказань, перелік яких затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері охорони здоров’я, надання соціальних послуг тимчасово припиняється на строк до усунення таких протипоказань без розірвання договору про надання соціальних послуг.
Не може бути припинено надання соціальних послуг у разі наявної загрози життю чи здоров’ю особи, домашнього насильства, насильства за ознакою статі або жорстокого поводження з дітьми.
6.21. Рішення про відмову у наданні соціальних послуг та припинення надання соціальних послуг надається особі, яка звернулася із заявою про надання соціальних послуг, отримувачу соціальних послуг (або їхнім законним представникам) у письмовій формі із зазначенням причини відмови або припинення.
6.22. У разі якщо отримувач соціальних послуг без поважних причин не виконує вимоги, визначені договором про надання соціальних послуг, Центр надання соціальних послуг надсилає отримувачу соціальних послуг або його законному представнику письмове повідомлення про дату, з якої буде припинено надання соціальних послуг у разі подальшого невиконання умов договору. Надання соціальних послуг припиняється із зазначених причин не менше ніж через 15 календарних днів з дня надсилання відповідного письмового повідомлення одержувачу соціальних послуг або його законному представнику.
6.23. Особи/сім’ї, які перебувають у складних життєвих обставинах або належать до вразливих груп населення, отримувачі соціальних послуг (або їхні законні представники) мають право відмовитися від отримання соціальних послуг, крім випадків, передбачених законом. Відмова від отримання соціальних послуг оформляється в письмовій формі (заява).
6.24. Соціальні послуги надаються отримувачам:
1) за рахунок бюджетних коштів;
2) з установленням диференційованої плати залежно від доходу отримувача соціальних послуг;
3) за рахунок отримувача соціальних послуг або третіх осіб.
6.25. Комунальний заклад «Центр надання соціальних послуг Велимченської сільської ради» надає соціальні послуги:
1) за рахунок бюджетних коштів:
а) незалежно від доходу отримувача соціальних послуг:
особам, які постраждали від торгівлі людьми і отримують соціальну допомогу відповідно до законодавства у сфері протидії торгівлі людьми,
особам, які постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статі,
дітям з інвалідністю,
особам з інвалідністю I групи,
дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, особам з їх числа віком до 23 років,
сім’ям опікунів, піклувальників, прийомним сім’ям, дитячим будинкам сімейного типу, сім’ям патронатних вихователів,
дітям, яким не встановлено інвалідність, але які є хворими на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежні), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, дітьми, які отримали тяжку травму, потребують трансплантації органа, потребують паліативної допомоги,
особам, яким завдано шкоди пожежею, стихійним лихом, катастрофою, бойовими діями, терористичним актом, збройним конфліктом, тимчасовою окупацією, - всі соціальні послуги;
іншим категоріям осіб - соціальні послуги з інформування, консультування, надання притулку, представництва інтересів, перекладу жестовою мовою, а також соціальні послуги, що надаються екстрено (кризово);
б) отримувачам соціальних послуг, крім зазначених вище винятків, середньомісячний сукупний дохід яких становить менше двох прожиткових мінімумів для відповідної категорії осіб, - всі соціальні послуги.
6.26. З установленням диференційованої плати в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, надаються соціальні послуги отримувачам соціальних послуг, середньомісячний сукупний дохід яких перевищує два прожиткові мінімуми, але не перевищує чотири прожиткові мінімуми для відповідної категорії осіб.
6.27. За рахунок отримувача соціальних послуг або третіх осіб надаються соціальні послуги:
1) отримувачам соціальних послуг, середньомісячний сукупний дохід яких перевищує чотири прожиткові мінімуми для відповідної категорії осіб;
2) понад обсяги, визначені державним стандартом соціальних послуг.
6.28. Виконавчий комітет Велимченської сільської ради має право приймати рішення, у тому числі у разі введення надзвичайного або воєнного стану в Україні або окремих її місцевостях, про надання за рахунок бюджетних коштів інших соціальних послуг та/або іншим категоріям осіб.
6.29. Надані соціальні послуги під час дії воєнного стану в Україні або окремих її місцевостях Центром надання соціальних послуг (надання притулку, догляд, підтримане проживання, натуральна допомога, транспортні послуги тощо) особам із числа внутрішньо переміщених осіб за новим місцем їх проживання/перебування, які опинилися у складних життєвих обставинах через шкоду, завдану бойовими діями, терористичним актом, збройним конфліктом, тимчасовою окупацією, фінансуються відповідно до «Порядку
фінансування соціальних послуг, що надаються особам із числа внутрішньо переміщених осіб під час дії воєнного стану в Україні або окремих її місцевостях», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 7 липня 2022 р. № 784.
6.30. Розмір плати за соціальні послуги визначає Центр надання соціальних послуг залежно від змісту та обсягу послуг, що надаються, відповідно до «Порядку регулювання тарифів на соціальні послуги», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 1 червня 2020 р. № 428.
Тарифи на платні соціальні послуги затверджуються виконавчим комітетом Велимченської сільської ради.
VІІ. ЗАВДАННЯ ТА ФУНКЦІЇ ВІДДІЛЕНЬ ЦЕНТРУ
7.1. Відділення соціальної допомоги вдома
7.1.1. Відділення соціальної допомоги вдома Центру надання соціальних послуг Велимченської сільської ради (далі - відділення соціальної допомоги вдома) утворюється для надання соціальних послуг за місцем проживання/перебування не менш як 18 одиноким – громадянам, які не здатні до самообслуговування у зв’язку з частковою втратою рухової активності (мають III, IV, V групи рухової активності) та потребують сторонньої допомоги, надання соціальних послуг в домашніх умовах згідно з медичним висновком.
Відділення не здійснює надання соціальних послуг громадян, які потребують цілодобового стороннього догляду.
Отримання соціальної послуги за рахунок бюджетних коштів здійснюється:
особам з інвалідністю I групи;
особам, яким завдано шкоди пожежею, стихійним лихом, катастрофою, бойовими діями, терористичним актом, збройним конфліктом, тимчасовою окупацією;
отримувачам соціальних послуг, середньомісячний сукупний дохід яких становить менше двох прожиткових мінімумів для відповідної категорії осіб.
З установленням диференційованої плати в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, надаються соціальні послуги отримувачам соціальних послуг, середньомісячний сукупний дохід яких перевищує два прожиткові мінімуми, але не перевищує чотири прожиткові мінімуми для відповідної категорії осіб.
За рахунок отримувача соціальних послуг або третіх осіб надаються соціальні послуги:
1) отримувачам соціальних послуг, середньомісячний сукупний дохід яких перевищує чотири прожиткові мінімуми для відповідної категорії осіб;
2) понад обсяги, визначені державним стандартом соціальних послуг.
7.1.2. Право на позачергове надання соціальних послуг відділенням соціальної допомоги вдома мають одинокі ветерани війни, особи, на яких поширюється дія Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" ( 3551-12 ), жертви нацистських переслідувань, особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи і віднесені до 1, 2 і 3 категорії, особи, депортовані за національною ознакою.
7.1.3. У Центрі може бути утворено кілька відділень соціальної допомоги вдома або одне відділення з відповідною структурою, штатним розписом і фондом оплати праці.
7.1.4. У разі виявлення не менш як 50 непрацездатних громадян з порушеннями опорно-рухового апарату, зору, слуху, з психічними розладами (соціально-безпечні, які не перебувають на спеціальному диспансерному обліку), інших категорій громадян, які не здатні до самообслуговування та які потребують надання соціальних послуг вдома, за рішенням селищної ради можуть утворюватися спеціалізовані відділення, в тому числі паліативного/хоспісного догляду.
7.1.5. Відділення соціальної допомоги вдома надає відповідно до державних стандартів соціальних послуг такі послуги:
1) догляд вдома;
2) паліативний догляд;
3) підтримане проживання.
7.1.6. Кількість громадян, яких повинен обслуговувати соціальний працівник, соціальний робітник, обсяг їх роботи визначає директор Центру з урахуванням стану здоров'я громадянина, який обслуговується, його віку, рівня рухової активності, здатності до самообслуговування, місця та умов проживання, наявності транспортного сполучення, інших факторів, що можуть вплинути на якість надання соціальних послуг (один соціальний робітник обслуговує шістьох громадян у сільській (приміській) місцевості, інших місцевостях, що не мають транспортного сполучення, у приватному або державному секторі без комунальних зручностей і десять громадян у містах з комунальними зручностями; один соціальний робітник обслуговує двох непрацездатних громадян, яким установлена V група рухової активності).
7.1.7. На кожного громадянина, якого обслуговує відділення соціальної допомоги вдома, ведеться особова справа, в якій міститься:
1) письмова заява громадянина;
2) медичний висновок про не здатність до самообслуговування, потребу в постійній сторонній допомозі та догляді в домашніх умовах;
3) картка визначення індивідуальних потреб отримувача соціальної послуги.
4) копія паспорта громадянина України або іншого документу, що посвідчує особу;
5) копія довідки про встановлення групи інвалідності (за наявності);
6) довідка про доходи за останні три місяці, що передують місяцю звернення за встановленням диференційованої плати за надання соціальних послуг;
7) декларація про доходита майновий стан особи;
8) індивідуальний план надання соціальної послуги догляду вдома;
9) копія наказу про здійснення (припинення) надання соціальних послуг;
10) один примірник договору, укладеного громадянином і Центром;
11) копія довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (для внутрішньо переміщених осіб).
7.1.10. На підставі даних карти визначення індивідуальних потреб отримувача соціальної послуги та медичного висновку складається індивідуальний план надання соціальної послуги, після чого між громадянином і Центром укладається договір, в якому зазначаються зміст та обсяг послуги, порядок оплати, обумовлюються періодичність, строки надання соціальної послуги відділенням соціальної допомоги вдома, інші умови.
Відділення соціальної допомоги вдома згідно з умовами договору, та індивідуальним планом надання соціальної послуги з догляду вдома надає соціальну послугу з догляду вдома постійно (III група рухової активності - два рази на тиждень, IV - три рази, V - п’ять разів), періодично (два рази на місяць), тимчасово (визначений у договорі період), організовує надання передбачених договором послуг, контролює їх якість, визначає додаткові потреби, вживає заходів до їх задоволення.
7.2. Відділення соціальної роботи для сім’ї, дітей та молоді
7.2.1. Відділення соціальної роботи для сім’ї, дітей та молоді Центру надання соціальних послуг Велимченської сільської ради (далі – відділення допомоги сім’ї) утворюється для проведення соціальної роботи зі сім’ями, дітьми та молоддю, які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги.
7.2.2. Відділення допомоги сім’ї у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, актами Президента України і Кабінету Міністрів України, наказами Мінсоцполітики, іншими нормативно-правовими актами з питань сім’ї, дітей та молоді, а також цим Статутом.
7.2.3. Відділення допомоги сім’ї надає послуги на безоплатній основі.
7.2.4. Основними принципами діяльності відділення допомоги сім’ї є:
- законність;
- соціальна справедливість;
- доступність та відкритість;
- конфіденційність та відповідальність за дотримання етичних і правових норм;
- додержання і захист прав людини;
- адресність та індивідуальний підхід;
- добровільність вибору в отриманні чи відмові від отримання соціальних послуг;
- комплексність та системність під час надання соціальних послуг;
- дотримання державних стандартів і нормативів соціальних послуг;
- максимальна ефективність використання бюджетних та позабюджетних коштів.
7.2.5. Основними завданнями відділення допомоги сім’ї є:
∙ проведення соціально-профілактичної роботи, спрямованої на запобігання потраплянню в складні життєві обставини сімей, дітей та молоді;
∙ виявлення сімей, дітей та молоді, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги;
∙ здійснення соціального супроводу сімей, дітей та молоді, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги, надання їм соціальних послуг за результатами проведеної оцінки потреб їх у таких послугах;
∙ організація здійснення наставництва над дитиною, яка проживає у закладах для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, іншому закладі для дітей;
∙ забезпечення взаємодії із комунальними закладами Велимченської сільської ради, підприємствами, установами та організаціями, а також залучення потенціалу територіальної громади до проведення соціальної роботи із сім’ями, дітьми та молоддю.
7.2.6. Відділення відповідно до покладених на нього завдань:
1) здійснює заходи щодо:
- виявлення та обліку осіб, сімей, дітей та молоді, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги:
• діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, особи з їх числа;
• прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу, опікуни, піклувальники;
• особи/діти з інвалідністю;
• одинокі матері (батьки);
• неповнолітні батьки;
• сім’ї, у яких дитина (діти) вилучені за рішенням суду без позбавлення батьків батьківських прав та сім’ї, у яких батьки позбавлені батьківських прав відносно своїх дітей і існують юридичні підстави ініціювати поновлення батьків у правах;
• сім’ї, у яких подали заяву про розлучення або триває процес розлучення, вирішення спорів між батьками щодо місяця проживання дітей то способів і участі батьків, які розлучилися, у вихованні дітей;
• сім’ї у яких виховуються діти-сироти та тимчасово влаштовані діти, які залишилися без піклування батьків або осіб, що їх замінюють;
• сім’ї опікунів, піклувальників недієздатної особи;
• батьки – трудові мігранти;
• особи/сім’ї, що виявили намір відмовитись від новонародженої дитини;
• особи/сім’ї, у яких діти перебувають в інтернатних закладах або оформляються до них;
• особи з числа випускників інтернатних закладів;
• діти, які розлучені із сім’єю, які не є громадянами України й заявили про намір звернутися до компетентних органів із заявою про визначення біженцями;
• особи (у тому числі неповнолітні), звільнені з установ виконання покарань, засуджені без позбавлення волі, які перебувають під слідством чи на обліку, як правопорушники; особи/сім’ї, які зазнали жорстокості та насильства, постраждали від торгівлі людьми, залучалися до найгірших форм дитячої праці; особи, які скоїли жорстокість та насильство;
• особи похилого віку, інваліди, хворі (з числа осіб працездатного віку на період до встановлення їм групи інвалідності, але не більш як чотири місяці), які не здатні до самообслуговування і потребують сторонньої допомоги; особи, які потребують у складній життєвій ситуації у зв’язку з безробіттям, стихійним лихом, катастрофою і зареєстровані у державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу (і мають на своєму утриманні неповнолітніх дітей, дітей-інвалідів, осіб похилого віку, інвалідів), якщо середньомісячний сукупний дохід їх сімей нижчий ніж прожитковий мінімум для сім’ї;
• особи/сім’ї з проблемами вживання психоактивних речовин та залежностей;
• сім’ї у яких проживають діти до встановлення ВІЛ-статусу, один із членів сім’ї має позитивний ВІЛ-статус або члени сім’ї страждають на хворобу, зумовлену ВІЛ;
• учасники АТО/ООС й члени їх сімей, члени сімей загиблих учасників бойових дій;
• внутрішньо переміщені особи.
- контролю у межах повноважень за цільовим використанням державної допомоги при народженні дитини;
- соціальної та психологічної адаптації дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа з метою підготовки до самостійного життя, організації здійснення наставництва;
- соціального супроводження прийомних сімей і дитячих будинків сімейного типу, а також соціального супроводу дітей, які перебувають під опікою, піклуванням;
- інформування населення про соціальні послуги, які надаються відповідно до законодавства;
2) проводить оцінку потреб сім’ї, дітей та молоді, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги, у тому числі сімей учасників антитерористичної операції та внутрішньо переміщених осіб, визначає соціальні послуги та методи соціальної роботи, забезпечує психологічну підтримку;
3) надає сім’ям, дітям і молоді, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги, в тому числі сім’ям учасників антитерористичної операції та внутрішньо переміщеним особам, соціальні послуги з:
• соціального супроводу;
• консультування;
• соціальної профілактики.
За результатами оцінки потреб центр надає послуги з:
• соціальної інтеграції та реінтеграції;
• соціальної адаптації;
• соціального супроводу сімей, в яких виховуються діти-сироти і діти, позбавлені батьківського піклування;
• екстреного (кризового) втручання;
• представництва інтересів;
• посередництва.
4) забезпечує соціальний патронаж молодих осіб, які відбули покарання у вигляді обмеження або позбавлення волі на певний строк, а також звільнених від подальшого відбування зазначених видів покарань на підставах, передбачених законом, за повідомленням відповідних органів;
5) визначає потребу в соціальних послугах особи, яка постраждала від торгівлі людьми;
6) впроваджує новітні соціальні технології, спрямовані на недопущення, мінімізацію чи подолання складних життєвих обставин (у тому числі щодо патронату над дитиною);
7) узагальнює на місцевому рівні статистичні дані та готує інформаційно-аналітичні матеріали стосовно проведеної соціальної роботи, які подає Виконавчому комітету Велимченської сільської ради;
8) співпрацює з місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, закладами освіти, культури, охорони здоров’я, територіальними структурними підрозділами Національної поліції.
9) дотримується державних стандартів і нормативів під час проведення соціальної роботи з сім’ями, дітьми та молоддю;
10) забезпечує захист персональних даних сімей, дітей та молоді, які перебувають у складних життєвих обставинах, відповідно до Закону України “Про захист персональних даних”;
11) забезпечує доступ до публічної інформації, розпорядником якої він є.
VІІІ. УПРАВЛІННЯ ЦЕНТРОМ
8.1. Центр надання соціальних послуг Велимченської сільської ради очолює директор, який призначається на посаду Засновником на конкурсній основі за контрактом.
Посаду директора Центру може обіймати особа, яка має вищу освіту (магістр, спеціаліст) відповідного напряму підготовки і стаж роботи у відповідній сфері або на керівній посаді не менше п’яти років.
8.2. Директор Центру надання соціальних послуг:
здійснює керівництво діяльністю Центру;
несе персональну відповідальність за виконання покладених на Центр завдань;
представляє Центр без довіреності на підприємствах, в установах, організаціях, ініціює укладання договорів;
видає в межах своєї компетенції накази організаційно-розпорядчого характеру, організовує і контролює їх виконання, затверджує функціональні обов'язки працівників, контролює дотримання трудової дисципліни, вживає заходів заохочення (стягнення);
бере участь у розробці проектів штатного розпису та кошторису витрат Центу та подає на погодження і затвердження засновнику;
затверджує правила внутрішнього трудового розпорядку, регламент роботи та посадові інструкції працівників Центру;
готує проєкти положень про структурні підрозділи Центру та подає на затвердження виконавчому комітету сільської ради;
надає пропозиції Засновнику щодо розпорядження майном, коштами Центру;
забезпечує дотримання вимог законодавства щодо охорони праці, дитинства, санітарно-гігієнічних, протиепідемічних, протипожежних норм і правил техніки безпеки;
організовує проведення щорічних профілактичних медичних оглядів працівників Центру, які безпосередньо надають соціальні послуги.
ІХ. ТРУДОВИЙ КОЛЕКТИВ ЦЕНТРУ
9.1. Трудовий колектив Центру складають усі громадяни, які працюють на основі трудового договору, а також інших форм, що регулюють трудові відносини працівника із закладом.
9.2. На всіх працівників Центру поширюється норми діючого трудового законодавства України.
9.3. Трудовий колектив Центру:
9.3.1. розглядає і погоджує проєкти колективного договору;
9.3.2. визначає орган, що відстоює інтереси трудового колективу (профспілковий комітет, рада трудового колективу, інші);
9.3.3. розглядає, разом із Засновником, зміни і доповнення, внесені до Статуту Центру;
9.3.4. здійснює інші функції відповідно до законодавства і колективного договору.
Х. ФІНАНСОВО-ГОСПОДАРСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ ТА
МАТЕРІАЛЬНО-ТЕХНІЧНА БАЗА ЦЕНТРУ
10.1. Фінансово-господарська діяльність Центру провадиться відповідно до законодавства та цього Статуту.
10.2. Основним джерелом фінансування закладу є кошти бюджету Засновника.
Фінансування Центру може здійснюватися також за рахунок додаткових джерел фінансування, не заборонених законодавством.
Бюджетне фінансування Центру не може зменшуватися або припинятися у разі наявності додаткових джерел фінансування.
10.3. Центр має право:
-
-
- самостійно планувати свою діяльність і визначати перспективи розвитку;
- організовувати матеріально-технічне забезпечення своєї діяльності;
- брати участь у конференціях, з’їздах, симпозіумах;
- у межах своїх повноважень та дозволу сільської ради розпоряджатися майном, що перебуває на його балансі;
- ініціювати укладання цивільно-правових угод, контрактів з будь-якими юридичними та фізичними особами;
- надавати платні послуги, передбаченні чинним законодавством України та цим Статутом;
-
10.4. Штатний розпис Центру затверджується сільським головою.
10.5. Гранична чисельність і фонд оплати праці працівників Центру затверджуються сільською радою.
Умови оплати праці працівників Центру та штатна чисельність визначаються відповідно до чинного законодавства України.
10.6. Для соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Центр має право залучати на договірних засадах інші підприємства, установи, організації та фізичних осіб, зокрема волонтерів.
10.7. Центр має право у встановленому порядку отримувати гуманітарну та благодійну допомогу, в тому числі із-за кордону, яка використовується для надання допомоги громадянам, що опинилися в складних життєвих обставинах, та поліпшення матеріально-технічної бази закладу.
10.8. Центр у встановлені терміни подає відповідним органам всі необхідні звіти про роботу закладу.
10.9. Перевірка роботи та контроль за організацією діяльності, пов’язаної із соціальним обслуговуванням (надання соціальних послуг), структурних підрозділів Центру проводиться відповідно до законодавства України.
10.10. Керівник Центру щорічно звітує перед сільською радою про роботу за звітний період.
10.11. Соціальна діяльність Центру здійснюється відповідно до чинного законодавства з урахуванням фінансових можливостей.
10.12. Центр в установленому порядку веде облік військовозобов’язаних, призовників і допризовників з числа працівників Центру, несе відповідальність за додержання вимог і норм щодо охорони, раціонального використання, відновлення природних ресурсів, проводить заходи з цивільної оборони, протипожежної безпеки, охорони праці тощо.
10.13. Відносини Центру у всіх сферах господарської діяльності з іншими підприємствами, установами, організаціями та громадянами здійснюються в порядку, встановленому чинним законодавством.
XІ. ПРИПИНЕННЯ ДІЯЛЬНОСТІ ЦЕНТРУ
11.1. Центр може бути припинено шляхом реорганізації (злиття, приєднання, поділ, перетворення) або шляхом ліквідації у разі прийняття відповідного рішення Велимченською сільською радою або за рішенням суду.
11.2. У випадку реорганізації права та обов’язки Центру переходять до правонаступників відповідно до чинного законодавства.
XІІ. ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ
12.1. Статут, доповнення та зміни до нього, що оформляються у вигляді доповнень, або нової редакції, затверджується рішенням Велимченської сільської ради.
12.2. Питання діяльності Центру, які не врегульовані цим Статутом, регулюються відповідно до вимог чинного законодавства України.
Сільський голова Анастасія ПАВЛОВИЧ