програми Interreg Europe
У червні 2023 р. Українська сторона розпочала процедуру приєднання до програми Interreg Europe, що фінансується Європейським Союзом (далі — Програма), яка направлена на покращення управління співробітництвом через посилення спроможності суб’єктів, удосконалення наявних інструментів, формування спільних рішень для протидії викликам у реалізації політики згуртованості Європейського Союзу. Бюджет Програми складає 379 млн. євро.
Співпраця партнерів відбувається у рамках таких цілей політики згуртованості:
- Більш розумна Європа (інноваційний потенціал, конкурентоспроможність малого та середнього бізнесу, цифровізація);
- Більш зелена Європа (енергоефективність, розумні енергетичні системи, зміна клімату, управління водними ресурсами, циркулярна економіка, природа та біорізноманіття, міська мобільність з нульовим рівнем викидів вуглецю);
- Більш соціальна Європа (ринки праці, охорона здоров’я, культура та туризм, освіта, інтеграція громадян третіх країн);
- Більш з’єднана Європа (сталі транс’європейські транспортні мережі (TEN-T), стала мобільність);
- Європа ближча до громадян (інтегрований розвиток міст та територій за межами населених пунктів).
24 листопада 2023 р. о 10:30 год. Секретаріат Кабінету Міністрів України разом з Органом управління Програми організовують проведення інформаційного дня в онлайн-форматі з метою популяризації можливостей Програми та сприяння активній участі українських партнерів.
У рамках інформаційного дня буде розглянуто такі питання:
- ключові особливості Програми;
- ключові особливості та приклади проектів;
- умови участі для потенційних українських учасників;
- Policy Learning Platform: як скористатися можливостями.
Ураховуючи, що вже з наступного року українські учасники зможуть доєднатися до можливостей Програми, вже на цьому етапі важливо забезпечити максимальне поширення інформації про Програму, кращі практики, рекомендації та умови участі.
Цільовою аудиторією Програми є в першу чергу органи місцевого самоврядування, асоціації, агенції регіонального розвитку, а також державні органи, природні парки, освітні установи, інші неприбуткові організації, які готові спільно напрацьовувати кращі рішення для регіонального та територіального розвитку спільно з партнерами з країн-членів ЄС.
Ураховуючи зазначене, просимо поширити серед зацікавлених учасників Google-форму, розміщену за посиланням: https://tinyurl.com/3v8tv7x2 для заповнення до 22 листопада 2023 року.
Посилання для зустрічі буде надіслано додатково.