ЗАТВЕРДЖЕНО
Розпорядження сільського голови
Велимченської сільської ради
10 грудня 2024 року № 56

 

ПОСАДОВА ІНСТРУКЦІЯ


провідного спеціаліста служби у справах дітей
Велимченської сільської ради

 

І. Загальні положення

1.1. Провідний спеціаліст служби у справах дітей Велимченської сільської ради (далі – провідний спеціаліст служби) є посадовою особою місцевого самоврядування, призначається на посаду за конкурсом, звільняється з посади із дотриманням вимог Кодексу законів про працю України, Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування».

1.2. Провідний спеціаліст служби у своїй роботі керується: Конституцією України, Сімейним та Цивільним кодексами України, Законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про службу в органах місцевого самоврядування», «Про звернення громадян», «Про охорону дитинства», «Про органи і служби у справах дітей та спеціальні установи для дітей», «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування», антикорупційним законодавством та іншими законодавчими актами України, що стосуються захисту прав дітей, Указами Президента України, розпорядженнями та рішеннями Велимченської сільської ради та її виконавчого комітету, положенням про службу, посадовою інструкцією.

1.3. Провідний спеціаліст служби безпосередньо підпорядковується начальнику служби у справах дітей Велимченської сільської ради.

1.4. Кваліфікаційні вимоги до посади провідний спеціаліст: вища освіта не нижче ступеня бакалавра, вільне володіння державною мовою. Без вимог до стажу роботи.

1.5. Провідний спеціаліст служби повинен знати:

Конституцію України;

Закони України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про службу в органах місцевого самоврядування», «Про державну службу», «Про запобігання корупції» та інші закони України з питань організації та діяльності органів місцевого самоврядування;

Укази та розпорядження Президента України, постанови Верховної Ради України, постанови та розпорядження Кабінету Міністрів України, інші підзаконні нормативно-правові акти, що регулюють сферу соціального захисту дітей;

практику застосування чинного законодавства з питань захисту прав дітей;

інструкцію з діловодства Велимченської сільської ради;

основи психології;

правила внутрішнього трудового розпорядку;

правила ділового етикету;

правила охорони праці та протипожежної безпеки;

основні програми роботи на комп’ютері.

1.7. В період тимчасової відсутності провідного спеціаліста служби (відпустка, лікарняний, відрядження) його обов’язки виконує начальник служби у справах дітей.

 

ІІ. Завдання та обов’язки

2.1. Провідний спеціаліст служби здійснює:

2.1.1. Облік дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах.

2.1.2. Формування особових справ дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах.

2.1.3. Прийом заяв та документів від осіб, щодо захисту прав та законних інтересів прав дітей, вживає заходи для захисту прав та інтересів дітей, які потребують соціальної допомоги та реабілітації.

2.2. Провідний спеціаліст служби забезпечує:

2.2.1. Роботу з дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах, здійснення заходів, спрямованих на профілактику та попередження безпритульності та бездоглядності, запобігання дитячої злочинності.

2.2.2. Ведення обліку дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей які перебувають у складних життєвих обставинах (своєчасне та достовірне внесення інформації в ЄІАС «Діти»).

2.2.3. Відвідування сімей з дітьми, вивчення умов проживання, з метою контролю батьків за станом утримання, виховання та забезпечення дітей.

2.2.4. Участь у вибутті (влаштуванні) дітей із закладів соціального захисту у сім’ї опікунів, піклувальників, ДБСТ, ПС.

2.2.5. Інформаційно-роз’яснювальну роботу з питань, що належать до його компетенції та в межах своїх повноважень з батьками та дітьми громади.

2.2.6. Виготовлення документів на дитину (реєстрація в органах ДРАЦС).

2.3. Провідний спеціаліст служби готує:

2.3.1. Протоколи засідань комісії з питань захисту прав дитини.

2.3.2. Проєкти розпоряджень сільського голови.

2.3.3. Проєкти рішень виконавчого комітету про позбавлення батьків батьківських прав, про надання статусу дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування, призначення опікуна-піклувальника, захисту майнових та житлових прав дітей, надання дозволів на вчинення правочинів щодо нерухомого майна, розв’язання спору між батьками та інших питань, які стосуються захисту прав, свобод та законних інтересів дітей.

2.3.4. Проєкти рішень виконавчого комітету, сесії сільської ради.

2.3.5. Проєкти позовних заяв про відібрання дітей від батьків, про позбавлення батьків батьківських прав.

2.3.6. Проєкти відповідей на запити центральних органів виконавчої влади, місцевих державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування, а також підприємств, установ, організацій усіх форм власності та громадян з питань захисту прав та законних інтересів дітей.

2.3.7. Звіти (статистичні та текстові) про результати роботи відділу.

2.4. Провідний спеціаліст служби бере участь:

2.4.1. У розробці та реалізації заходів програм соціального захисту прав та законних інтересів дітей.

2.4.2. У засіданні комісії з питань захисту прав дитини.

2.4.3. У засіданні опікунської ради.

2.5. Провідний спеціаліст служби зобов’язаний дотримуватись правил внутрішнього трудового розпорядку, посадової інструкції та виконувати обов’язки, покладені на нього начальником служби.

2.6. Провідний спеціаліст служби вносить пропозиції щодо вдосконалення роботи відділу.

2.7. Провідний спеціаліст служби здійснює інші функції, які випливають з покладених на нього завдань, відповідно до законодавства.

 

ІІІ. Права

3.1. Провідний спеціаліст служби має право:

3.1.1. Представляти інтереси служби в суді, в інших органах виконавчої влади з питань, що належать до його компетенції.

3.1.2. Запитувати та одержувати у встановленому порядку інформацію та матеріали, що відносяться до роботи служби.

3.1.3. Брати участь у перевірці стану виховної роботи у навчально-виховних закладах громади, а також, у разі необхідності, за дотриманням законодавства про працю неповнолітніх на підприємствах, установах та організаціях незалежно від форм власності.

3.1.4. Вносити в установленому порядку відповідні пропозиції й перевіряти повноту усунення порушень та недоліків, виявлених попередніми перевірками з питань захисту прав та законних інтересів дітей.

3.1.5. Брати участь у розгляді судами справ щодо захисту прав та інтересів дітей, представляти права дітей у суді.

3.1.6. Проводити профілактичну роботу щодо запобігання бездоглядності та безпритульності, вчиненню дітьми правопорушень, недопущення насильства та захисту прав дітей із залученням інших суб’єктів соціальної роботи.

 

IV. Відповідальність

4.1. Провідний спеціаліст служби несе відповідальність за:

4.1.1. За неналежне виконання або невиконання своїх посадових обов'язків, що передбачені цією інструкцією, в межах визначених чинним законодавством України про працю.

4.1.2. За правопорушення, скоєні в процесі здійснення своєї діяльності, в межах, визначених чинним адміністративним та цивільним законодавством.

4.1.3. За завдання матеріальної шкоди в межах визначених чинним законодавством України про працю.

4.1.4. За порушення правил внутрішнього розпорядку та трудової дисципліни.

 

З посадовою інструкцією ознайомлений (ознайомлена)

та приймаю її до виконання

“____”______________20___р.     _________   _____________________________

                                                    підпис                             (П.І.Б.)